Load
/ balkumes
/ balkumes
/ balkumes

ATAKS

 

      GIDA TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞINA bağlı devletin ilk resmi tavukçuluk kurumu olan ANKARA  TAVUK  ARAŞTIRMA  KURUMU(ENSTİTÜSÜ)'nun uzun yıllar ıslah çalışması sonucu geliştirdiği yumurta verimi yüksek bir ırk(cins)dır. Türkiye'nin tescillenen ilk yumurtalık tavuğu SİYAH ATAKS'tır.

       Enerjik yapıya sahip bu hayvanlar oldukça aktif,bulunduğu ortama kolay uyum sağlayan iklim şartlarına kolay adapte olabilen bahçe tavuğudur.


      Ataks  Tavuk kapalı ortam kafes şartlarında bakıldığı takdirde yıllık ortalama yumurta verimi 314 adettir. Bu da demek oluyor ki diğer yabancı yumurta tavuğu cinslerinden (ırk) fazlada farkı yoktur.


      Veteriner kontrolünde yetiştirilen Ataks Yarka lar 1. kan olarak profesyonel ekibimizle kümeslerimizde tüm kontrolleri yapılarak yetiştirilmektedir. 

      Atak-s =SİYAH  ATAKS salma tavukçuluk'ta (tae) belgeli Yarka (tavuklarımız) safkandır. Tae çıkışlı birinci kandır.

      Köy yumurta tavuğu atak-s salma gezen  (organik)  tavukçuluk için üretilmiş ilk yerli ırkdır. Ankara tavuğu veya kara tavuk olarak da bilinmektedir.

        Yumurta rengi Krem(Gri bej) tonlarda olup hem görüntüsüyle hem besleyici özelliği ile tam bir köy yumurtasıdır. Siyah görünümlü gerdan kısmı kahverengi tonlarda olup görüntüsü ile de tamamen köy tavuğu görünümüne sahiptir. Salınarak bakıldığı takdirde ortalama yıllık yumurta verimi 280 adettir. Ortalama 20. Haftada yumurta vermeye başlar. Yumurta büyüklüğü 65-72 gram arasındadır. Günlük yem tüketimi ortalama 110 gramdır. Salınarak bakıldığı takdirde günlük yem tüketimi 70 grama kadar düşmektedir. Aktif bir yapıya sahip olduğu için salındığı alandan rahatlıkla yararlanabilmektedir.

      Gagaları kesik değildir. Yarka büyütme kümeslerimizde salınarak bakıldığı ve salma  tavukçuluğa uygun yetiştirdiğimiz için firmamızda gaga kesimi yapılmaz. Bu yüzden salındığı alandaki otları bizim makarna yememiz kadar rahatlıkla yiyebilirler. Ortamdaki diğer gıdalardan faydalanabilirler. Bu da yem maliyetini en aza indirmiş olur. Gagaları kesik tavuklar ise yem yemekte bile zorlanırlar. Gaga kesimi veya dağlanması yapan firmalar aynı alanda daha fazla yarka yetiştirmek için gaga kesimi veya dağlanması yaparak salma tavukçuluğa çok uygun olmasa da kafeslerde büyütüp daha ucuza yarka olarak satarlar. Yetişkin bir ataks ortalama ağırlığı 2000 gram arasında değişmektedir. Yumurtlama ömrü biten tavuklarınızı doğal  köy  tavuğu olarak da satabilirsiniz.

     Firmamızdan yarka alan müşterilerimiz isterler ise 3 yılın sonunda yumurtlama ömrü biten halk dilinde çıkma tavuk diye adlandırıldığı andan itibaren bire bir yarka ile değişimi yapılabilir.

      Yaşam gücü ülkemiz hava şartlarında ortalama %97'dir. Sipariş verdiğiniz tüm adreslere firmamız tarafından ücretsiz nakliye ile teslimatlarımız 3 ila 5 gün arasında yapılmaktadır. Ülkemiz hava ve iklim şartlarına uygun olan Siyah ATAK-S  yumurta tavuğu satışımız 12 ay boyunca devam etmektedir. Yarka tesislerimiz Gıda Tarım ve Hayvancılık  Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Kümes numarası olan müşterilerimize firmamız tarafından fatura, aşı kartı, sevk raporu düzenletilmektedir. 

 

Ataks tavuk yetiştiriciliği hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Lohman Brown hakkında bilgi için tıklayınız.

İsa Tinted hakkında bilgi için tıklayınız.

Sussex hakkında bilgi için tıklayınız.

GALERİ

Tavuk Cinsleri ve Fiyatları
Atak-s Civciv Bakım Alanı
Atak-s Civciv Fiyatları
Atak-s Civciv Satışı
Atak-s Yarka Fiyatları
Atak-s Tavuk Yetiştiriciliği
CİVCİV ÇEŞİTLERİ
Atak-s Yarka Tavuk
Yarka Nedir
Tavuk Çadır Fiyatları
Ataks Tavuk Fiyatları
Yumurta Tavuğu Fiyatları
Balıkesir Yarka
Tavuk Satan Firmalar
Ataks Yarka Satışı
Ataks Tavuk Satışı
Ataks Tavuk Gurk Olurmu.
Yumurta Tavuğu Satışı
Balikesir Yumurta Tavuğu
Kendi Çiftliğinden tavuk satanlar
Üreticiden Tavuk satışı
Yarka tavuk kümesleri
Ankara yumurta tavuğu satışı
Yerli Tavuk
Siyah Ataks Tavuk
Ataks Yarka Satışı
Yarka Tavuk Satışı
Siyah Ataks
Atak-s Yarka Satışı

Haberler

 YARKA - TAVUK SATIŞI
 ATAK-S TAVUK YETİŞTİRİCİLİĞİ
 İSA TİNTED TAVUK BAKIMI VE YETİŞTİRİCİLİĞİ
Tümünü Gör

İller

 BALIKESİR YARKA TAVUK SATIŞI
 ANKARAYA YARKA TAVUK SATIŞI
 AFYONA YARKA TAVUK SATIŞI
 BURSA YARKA TAVUK SATIŞI
 İZMİR YARKA TAVUK SATIŞI
Tümünü Gör

Ürünler

 LOHMAN BROWN
 İSA TİNTED
 ÇİL PLEYMUTH
 LİGORİN
 AUSTRALORP
Tümünü Gör

Videolar

 Vatan Şaşmaz İle İş Dünyası
 Balkümes Hindi Civcivi Satışı Hindi Civcivi Fiyatları
 Balkümes Yarka Satışı Yarka Fiyatları
Tümünü Gör

SSS

 SALMA TAVUKÇULUK NASIL YAPILMALIDIR ?
 SALMA TAVUKÇULUKTA BAKIM BARINMA ve BESLENME NASIL OLMALIDIR ?
  DOĞAL GEZEN SALMA TAVUK YUMURTASINI NEREYE SATABİLİRİM ?
 DOĞAL YUMURTA TAVUĞU NASIL YETİŞTİRİLİR ?
 TAVUKLARIMIZI SICAKTAN NASIL KORUYABİLİRİZ ?
Tümünü Gör

Etiketler

Siyah ataks
ataks yarka satışı
ataks tavuk satışı
ataks yarka fiyatı
ataks tavuk fiyatı
yumurta tavuğu satışı
yumurta tavuğu fiyatları
ataks tavuk fiyatları
yarka tavuk fiyatları
ataks tavuk yetiştiriciliği
çadır kümes kurulumu
sahibinden satılık tavuk


En yeni güncellemelerden haberdar olmak için
e-mail adresinizi bize gönderin.
loadGif
Müşteri Yorumları
Daha iyi hizmet verebilmek için yorumlarınızı önemsiyoruz.
Balkümes’ten Yarka aldık, istediğimiz sayıda yarkayı zamanında teslim ettiler. Çok iyi bir marka, teşekkürler :)
Muhittin Kara
Merhaba. Ben bu firmaya internet den arayarak ulaştım. Akçay Zeytinli de bulunan bahcemde yumurta tavuğu beslemek istiyordum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki aradığımda telefonda müthiş aydınlatıcı bilgiler verdiler çok samimi bir şekilde öneriler sundular ve bende Ataks tavuk almaya karar verdim. Başlangıç için 100 adet tavuk istedim. Yarın teslim edecekler. Çok heyecanlıyım.
Kubilay Kanık
Balkümes’ten 1000 adet yarka 1 hafta içerisinde teslim ettiler. Nezaman arasam mutlaka birilerini buluyorum. İyiki varsınız...
Haluk Tandoğan
500 adet ataks yarka aldım. Aradan 1 ay geçti 3 tanesi telef oldu. Bunu bildirdim ve hemen bana 25 adet yarka yolladılar. Teşekkür Ederim.
Melek Subaşı
Balkümesten 3 gün önce sipariş verdiğim siyah ataks yarkalarımı teslim aldım.Söz verilen tarihte ürünlerim elime ulaştı harikasınız.İlginiz için teşekkür eder bol kazançlar dilerim.
ibrahim
Çok iyi bir firma. Yıllardır tavukçuluk yaparım sizler kadar ince düşünen başka bir firma daha tanımadım.
Ekrem ŞEN
sitenizi çok beğendim.kırklareliye teslimat sağlaybilirmisiniz
Ekrem ŞEN
fiyatı nedir toplu alımlarda öğrenebilirmiyiz
mustafa çeltük
Oncelikle hayırlı bayramlar kardes ben hakkarıde uzman cavusum bu işi yapmayı dusunuyorum onun için 40 dolumluk bir yer aldım yerım gazi antep nurdagında daha once bir yerden 100 adet ve tanesini 17 tl aldım tavuklar yumurta vermedi sizin satmak zorunda kaldım ben bu işi bırakıp 4 5 bin tavuk almayı dusunuyorum bunun için bana hangı tavugu almam ve hangi ilacları kullanmam lazim bana yardımcı ola bilirmisiniz
Mehmet kanmaz
Selamun Aleyküm hayırlı çalışmalar sitenizden en az ne kadar sipariş verebilirim
İSMET KURTTEKİN
Herkese hayırlı kazançlar ilk başlangıç olacak tavuk isi ufak tefek yaptım büyütmek istiyorum isi sorum şu olacak en az kaç adet satış yapıyorsunuz yumurtaya hazır yarka ayrıca veteriner desteğiniz varmı ne gibi şartlarınız var müşterilerinize sagladiginiz destekler neler bunları bilmek istiyorum
Mehmet çelik
Asturolop tavuk almak istiyorum
Özgür özdemir
Fiyatlar nakadar
Omer
Sayın üreticiler yer olarak 6 dönüm zeytinligim var ve yer müsait bazı sevenlerden dolayı 500 tavuk ala ak durumum var ama kümes yapacak durumum yok kendim sanatkar insanım yaparım ama sizinki kadar olmaz bu konuda bana yardımcı olursanız hemen bugün başlarım saygılarımla
Sadettin peynirci
Merhaba bizde inşallah ankara yenikentte böyle bir çığlık kuracaz girişimleri yapıyoruz sizlerle irtibata gecezez inşallah yakın zamanda hem hızlı bir şekilde büyük bir çadır hem tavuk hem küçük baş için girişim yapicaz
Adem celen
19 haftalık beşyüz lohman ve1000adet ataks alacağım fiyat öğrene bilirmiyim
nuri doğan sapcı
selam sizin web sayfanizi inceledim okudum hibe desdekli kredilerin alinabilinecegini yazmissiniz. Bu hibe desdekli kredi nasil aliniyor tsk ederim Ahmet hanci Elmayurdu koyu ermenek Karaman
Ahmet Hanci
tavuk fiyatlarını göremiyorum tavuk işine başlıycam bende arastirmalardayim
melek duran
Mrb lar ben atak s salma tavugu yetistirmek istiyorum ve bu ise 1000 adet atak s salma tavuk ile baslamak istiyorum sizden biras bilgi almam mumkun mu teskler
Hasan ozturk
Selam hacam ben sizi yaklasik biryildir takip edyorum yazilarinizi okuyorum saglam çalişyorsunuz ben yurdişindayim yakinda gelecem 100 yarka alip denemek istiyorum yarka fiyati ve 100 yarka aylik maliyeti yazarsaniz karar vermeme yardimci olursunuz
Serdal yigit
Merhabalar, ben bir köy tavuğu yetiştiricisiyim. Küçük çaplı bir kümesim var ve yumurta işine ağırlık vermek istiyorum. Ligorin ile sayıyı arttırmak istiyorum. öncelikle civciv satışınız var mı, var ise en az kaç tane alabilirim. Fiyat ne dir.
Erhan KILIÇ
YORUM YAP
BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
/balkumes
/balkumes
/balkumes
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Balıkesir Yarka Numune Ve İdari Merkezi Büyükakçaalan Mahallesi, Dursunbey/Balıkesir, Türkiye
0(542) 390-5020 0(542) 390-6020
info@balkumes.com
© 2018 Balkümes