Load
/ balkumes
/ balkumes
/ balkumes

SIKÇA SORULAN SORULAR

SALMA TAVUKÇULUK - NASIL YAPILMALIDIR ?

                          SALMA TAVUKÇULUK - NASIL YAPILMALIDIR ?.  

 

      Tüm hayvanlar ve ırkları tüm bölge ve rakımlarda nasıl yapılamaz ise ya da yapılsa dahi aynı verimi veremez, aynı şekilde sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettiremez ise tavuk da aynı şekildedir. Bu yüzden yumurta tavuğunda ırk seçimi yaparken bölgemize ve coğrafyamıza en uygun ırkları seçmemiz gerekir.        

 

       Elbette bu seçimi yaparken kesinlikle satıcı firmaların satış personellerinin etkisi altında kalmadan, bizzat bu işi bilen bir kişi veya kişiler ile diyalog halinde olunmalıdır. Bunun yanında en iyi ırkı ve o bölgeye en iyi uyum sağlayan ırkı dahi seçsek yeterli ve gerekli bakım ve beslemeyi sağlayamıyor isek malesef yine istenilen verim ve performans alınamayacaktır. Tabii ki ; ırk seçimi önemlidir.  

   

      Ama bunun yanında en az o kadar da bunların bakım ve beslenmesini bilmek ve uygulamak da o kadar önemlidir. Tabii ki ; bunların yanında en önemli unsurlardan birisi de hayvanlarımızın en sağlıklı bir şekilde öyle ki ; örneğin ; tüyleri altın gibi parlayacak ve aynı zamanda da bu hayvanlarımıza ayırdığımız beslenme bütçemiz minimum olacaktır ki bizler bu hayvanlar üzerinden ekmek yiyebilelim.  

   

        Aslında bunlar ilk bakışta imkansız şeyler gibi gözükse de çok basit şeylerdir. Örneğin ; tarım ve hayvancılık hakkında o kadar çok şeyler yazılıp, çizilip, sosyal medyada, tv kanallarında veya resmi kurumlarda yayınlanmasına rağmen sonuçta bir çoğunun boş şeyler olduğu görülmekte olduğundan üreticilerimizde haklı olarak bunlara itibar etmemektedir. Mesela; hiç duydunuz okudunuz mu ki ; şeker  pancarı küspesinin yumurta tavuğunda ne kadar etkin fayda sağladığını.    

 

      Onunla beslenen tavukların tüyleri daha o hayvana en az 50 metre mesafede iken parlar ve kendini belli eder. Ve hepimiz biliriz ki ; bir hayvandan verim alacaksak önce o hayvanın sağlıklı olması şarttır. Bununda maaliyeti en düşük şekilde sağlayabileceğimiz en uygun maddelerden birisi şeker pancarı küspesi dir.

 

Bütün bu yukarıda belirtmiş olduğumuz konular ile ilgili daha geniş ve detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki linki tıklamanızın menfaattiniz icabı olacağını belirtir. BALKÜMES ailesi olarak tüm üretici ve müşterilerimize hayırlı bol ve bereketli kazançlar diler saygılar sunarız.

 

https://balkumes.com/kurumsal

SALMA TAVUKÇULUKTA - BAKIM & BARINMA ve BESLENME NASIL OLMALIDIR ?

          #SALMA TAVUKÇULUKTA - BAKIM & BARINMA ve BESLENME NASIL OLMALIDIR ?..

 

      Salma tavukçuluk_ta bakım  barınma ve beslenme nasıl olmalıdır? BALKÜMES olarak diyoruz ki adı üzerinde salma tavukçuluk yapıyor isek bizim kapalı sistem ve yahut kafes sistemi ile yapılan yumurta işletmelerinden bir farkımız olmalı ve bu sebepten dolayı da her ne kadar bizim tavuklarımız kapalı sistem tavukçuluğa nazaran daha fazla temiz havasını güneşini alıp vs  imkanlardan yararlanıyor ise de bunlarla yetinemeyiz yetinmemeliyiz.

 

 

      Çünkü bizim müşterilerimiz takdir edersiniz ki bizden aldıkları yumurtada kafes ve kapalı sistem yumurtasına nispetle daha fazla aroma daha fazla lezzet ve renk farkı isteyeceklerdir ki bu da gayet normaldir.  Biz adı üzerinde salma tavukçuluk yani doğal gezen tavuk yapıyoruz, doğal olarak da bizim kapalı sistem yumurtacılığına  göre  bir farkımız olmalı. Peki bütün bunları nasıl yapacağız veya nasıl yapmalıyız ki hem bu lezzeti aromayı yumurtalarımızda yakalar iken hem de tavuklarımızın sağlığı bozulmamış olsun?

 

     Şimdi sırasıyla zamanımız el verdiği ve dilimiz döndüğünce bütün bunları beslenmesinden bakımından barınmasına kadar nasıl yapılacağı konusunda anlatmaya çalışalım. Öncelikle barınmayı ele alacak olursak ister ahşap kümes isterse de prefabrik kümes olsun sağlık koşullarına ve tavuklarımızın rahat edip stresten nem, rutubet ve cereyandan uzak arındırılmış şekilde olmalıdır. Tabi ki bütün bunları ister çadır kümes ister prefabrik kümes olsun  isterse ahşap olsun dalında uzman firmalara yaptırılması bir zorunluluktur. Aksi taktirde belki 3-5 kuruş daha ucuza yaptıracağız derken içine koyduğumuz hayvanlarımızın sağlığı ile de oynamış olma ihtimalimiz yüksektir. Söz çadır kümes, prefabrik kümesten açılmış iken 1999’dan bugüne sektörün içinde olan ve bu sektörde engin tecrübelere sahip olan  BALKÜMES olarak çadır kümes  ve prefabrik kümes kurulumlarımızın olduğunu ve bizim aynı zamanda yarkatavuksatışı firması olmamızın da avantajı olarak bizler sadece ne çadır firmasıyız ne de prefabrik kurulum firmasıyız.

 

      Öncelikle tavuk firmasızıyız bu maksattan yola çıkarsak bizim öncelikli hedefimiz tavuklardır. Bizler BALKÜMES olarak ne çadırtavukkümesi ne de prefabrik tavuk kümesi de 1. İşimiz ve de para kazanmak amacı ile asla yapmıyoruz. Kümes kurulumundaki yegane amaç ve gayemiz tavuklarımıza daha sağlıklı nasıl bir barınak kurabiliriz amaç ve gayesinden asla öte geçmez. Dediğimiz gibi ne çadır kümes kurulumlarımızdaki malzemeler ne de prefabrik kümes kurulumundaki kullandığımız malzemeler asla ve asla piyasadaki malzemeler değildir. Dedik ya BALKÜMES olarak bizim öncelikli hedefimiz yarka ve tavuklardır. Bu yüzden de kullandığımız malzemelerimiz kurduğumuz iklim ve bölgeye dayanacak şekilde sağlam malzemeden oluşur iken yine diğer taraftan asla terleme yapmaz. İşte asıl can alıcı nokta da burasıdır arkadaşlar. Herhangi kümes olursa olsun ister çadır isterse prefabrik eğer terleme yapıyorsa veyahut yapacak ise asla o kümesimize tavuk koymayalım. Bu en basit en ve en hafif tarafından bile ele alsak tavuklarımız için kendi ellerimiz ile bronşite hazır bir ortam hazırlamış oluruz ki bu en basit tarafıdır bu nemden kaynaklanarak temelini atmış olacağımız tavuklarımızın yakalanma riskinin çok yüksek olduğu saymakla bitiremeyeceğimiz kadar hastalığın temelini kendi ellerimizle atmış oluruz.

 

      Bu yüzden de BALKÜMES olarak bizim kurmuş olduğumuz çadır kümes ve prefabrik kümes kurulumlarımız sağlamlığı ve ısı yalıtımının yanı sıra asla terleme yapmadığını da belirtmeden geçemeyeceğiz. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli konulardan birisi de ülkemizde tarım bakanlığı tarafından çadır kümeslere işletme numarası verilmemesidir. Bu yüzden de BALKÜMES olarak birçok üretici ve müşterilerimizden aldığımız sorulardan biri de çadır kümese devlet desteği ve DEVLET TEŞVİĞİ var mıdır? yönündedir bu da doğal olarak işletme numarası verilmeyen bir noktaya devlet teşvik ve desteği olmasını da bekleyemeyeceğimiz yönündedir maalesef arkadaşlar.

 

      Yine bu arada BALKÜMES olarak doğal gezen tavuk yemi olsun yarka yemi olsun üretici ve müşterilerimiz tarafından istenildiği taktirde rasyon değerleri piyasada tavuk yemi olarak satılan yem değerlerinin asla altında olmadığı gibi yumurta rengi ve tavukların ihtiyaç duyduğu rasyonda yemleri ülkemizin her noktasına ulaştırdığımızı da belirtelim. Bütün bunlarla birlikte  gönül isterdi ki arkadaşlar buraya konumuzla ilgi ve alakalı daha çok bilgi bırakalım ancak her şeyde olduğu gibi buraya da maalesef bir zaman ve zemin sınırı koymuşlar. Bu yüzden de sözü kısa ve öz tutmamız gerektiğini de dikkate alacak olursak velhasıl sözün özü şudur ki arkadaşlar nasıl ki doktorsuz bir hasta iyi olmuyor ise ustasız çırak yetişmiyor ise kılavuzsuz yol gidilmiyor ise bu iş de iyi bilen ve güvenilir bir kişiden bilgi ve teknik destek almadan asla tam manası ile yapılamaz. Ancak bu arada şunu da kesinlikle unutmamak gerekir ki hani bizim bir atasözümüz vardır yarım doktor candan yarım hoca dinden eder derler tabi ki bununla birlikte kılavuzu karga olanın burnu..... diye başlayan atasözümüzü de asla unutmadan kılavuzumuzu çok ama çok iyi seçmeye gayret edelim der; BALKÜMES ailesi olarak tüm üretici ve müşterilerimize hayırlı bol ve bereketli kazançlar dileriz…

 

Detaylı ve daha geniş bilgi için LÜTFEN TIKLAYINIZ 

DOĞAL GEZEN / SALMA TAVUK | YUMURTASINI NEREYE SATABİLİRİM ?

               DOĞAL GEZEN / SALMA TAVUK |YUMURTASINI (NEREYE) SATABİLİRİM ?

     

Arkadaşlar bu sadece bizim sektörümüzde değil tüm üretim ve ticaret alanlarında doğaldır ki öncelikli hedef o üretilen ve yahut ticareti yapılan ürünün pazar piyasa durumudur. Ancak başta belirtelim ki çok şükür ülkemizde özellikle salma tavukçuluk diye bilinen doğal gezen tavuk yumurtasında pazar sorunumuz yok denilecek kadar azdır.

 

      Bu da nasıl ki tüm sektörler de öncelikli hedefin üretilen ürünün pazarlanması ve o ürüne olan istek ve talebin yükseklik seviyesine göre o sektöre giriliyor ise bu salma tavukçulukta da aynen böyledir. Ancak bizim artı bir avantajımız da ürettiğimiz ürünün gıda olmasıdır ve takdir edersiniz ki bu insanlar var olduğu mühletçe yemek zorundadır. Bu da bizim için bir nevi pazar sorunumuzun olmadığının ve ürünümüzün satış garantisi anlamına gelmektedir.

 

     Ancak bütün bunlarla birlikte bu şu anlama gelmez ki bu işin hiçbir mesuliyeti hiçbir sorumluluğu hiçbir riski yoktur. Öncelikle her işte olduğu gibi DOĞAL GEZEN SALMA TAVUK YUMURTA SATIŞI ‘ içinde müşteri devamlılığı esastır. Tabi ki müşteri devamlılığını sağlamanın yolu da müşteri memnuniyetinden geçer ki buda bizim tavuklarımızı nasıl ve ne şekilde beslediğimize ve hangi derecede doğal ve sağlıklı yumurta ürettiğimizle endekslidir.

 

     Şimdi diyebilirsiniz müşterimiz bu yumurtanın sağlık kontrolünü ve yahut doğallık seviyesini evinde laboratuvarı mı var ki ölçsün ? Ancak işte bu iş böyle değil arkadaşlar. Günümüzde tüketicilerimiz gerçek anlamda bilinçlenmiş durumdalar daha yumurtayı tavaya kırdığı andan tutunda yumurtanın pişme aşamasında ve dahi damak zevki ile ülkemizdeki tüketicilerimizin en az %95’ i bunun doğal olup olmadığını şak diye bileceklerdir. Şimdi gelelim ana sorumuza arkadaşlar neydi ana sorumuz ?

 

 

       DOĞAL GEZEN SALMA  TAVUK  YUMURTASINI NEREYE SATABİLİRİM?

 

      Bir Kayserili atasözü der ki ‘nam yapacaksan yap sat, para kazanacaksan al sat’ buradan tüm Kayserililere selam ve saygılarımızı iletir iken yine Kayseri ye ait bu atasözüne olan hayranlığımızı da belirtmeden geçemeyeceğiz. Zaten bizim inancımız da bizlere rızkın onda dokuzunun ticarette olduğunu söyler. Arkadaşlar hiç kimse alınmasın ama giderek tembel ve üretmekten hızlı bir şekilde uzaklaşan bir toplum haline geldik.

 

 

    Müşterilerimiz ve üreticilerimiz genellikle BALKÜMES olarak bizleri aradıklarında ilk sordukları soruların başında yumurtamı nasıl satarım ? Demiyorlar ki nereye satarım ? Bizler her ne kadar dilimiz döndüğünce pazarlama teknik ve yöntemlerini üretici ve müşterilerimize anlatmaya çalışıyor isek de dedik ya tembel bir toplum olma yönünde hızla yol  alıyoruz arkadaşım istiyor ki yumurta tavuktan çıksın ve müşterisi gelsin hiç elini değirmeden yumurtayı alsın götürsün . Hayır kardeşim yok öyle bir şey ‘armut piş ağzıma düş’ . Hani başta belki de gülmüştünüz bize ya Kayserili atasözü için işte şimdi Kayseri atasözünün anlam ve önemi bir kez daha karşımıza çıkıyor arkadaşlar.

 

 

      Şimdi sembolik olarak bir hesaplama yapalım. Farz edelim ki 1000 adet tavuğumuz var ve bunlardan günde ortalama 850 adet yumurta aldığımızı düşünelim ve bu yumurtaları günümüz piyasasını dikkat ve nazara alarak bir hesap yapalım . Ortalama bin adet tavuğun tükettiği yem & bakım ve barınma  maliyeti 3 çuval yeme denk gelmektedir. Bu da bize bakım beslenme & barınmaya denk gelen 3 çuval yemin maliyetini çıkardıktan sonra  ortalama günde 250 ile 280 yumurta bırakır . Ancak bu yumurtalarımızı perakende olarak nihai tüketiciye bizzat kendimiz ulaştırır isek dağıtım maliyetimiz de dahil olmak üzere bize ortalama 550 & 560 civarı yumurta kalır . Şimdi arkadaşlar 560 dan 280 i çıkarır isek bize günlük ortalama 280 ile 300 yumurta arasında toptancıya kümeste sattığımız fiyattan sonra günlük kar kalır. Ve bunu 30 ile çarparsak ayda toptan sattığımız yumurta ile perakende sattığımız yumurtanın arasında bir ayda bize tahmini 9.000 adet civarı yumurta kar kalır. Ve burada bu aradaki farkı kendi kasamızda kesemizde bırakmanın tek yolu çalışmaktan geçer arkadaşlar. Peki şimdi bu iş nasıl olacak diye soracaksınız ?

 

      Bizler BALKÜMES olarak tavsiyemiz şudur arkadaşlar öncelikle yakınlarınızdan başlayarak el broşürü kartvizit  vesaire yöntemler kullanarak nihai tüketiciye ulaşmanızdır. Böylece sizler tüketici ile kendi aranıza bu işin tacirliğini yapan kişi veya kişileri sokup o kadar emek maliyet ve risk yüklenerek ürettiğiniz ürününüze hiçbir emek hiçbir risk yüklenmeden ortak ettiğiniz kişileri ortadan çıkarıp hak ettiğiniz kazanca kavuşur iken tüketici ve müşterilerimiz de hak ettikleri ürünü doğal ve sağlıklı bir şekilde hak ettiği değerden alma imkanına kavuşacaktır arkadaşlar. Bu ve benzeri sektörümüzle ilgi ve alakalı tüm soru ve sorunlarınıza içinde bulunmuş olduğunuz BALKÜMES isimli web sitemizi dikkatli bir şekilde inceleyip okuduğunuzda tüm sorularınıza cevap bulabileceğinizi belirtir BALKÜMES ailesi olarak tüm üretici ve müşterilerimize hayırlı bol ve bereketli kazançlar dileriz...

 

Daha detaylı ve daha geniş bilgi için LÜTFEN TIKLAYINIZ

DOĞAL YUMURTA TAVUĞU | NASIL YETİŞTİRİLİR ?

                               *DOĞAL  YUMURTA TAVUĞU | NASIL YETİŞTİRİLİR ?.

 

    Arkadaşlar uzun yıllardır seminer, brifing, müşterilerimize verdiğimiz bilgiler ve televizyon programlarında dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştığımız şudur ; maalesef zaten ülkemizin %80’i tarım ve  hayvancılığa dayalı olması ve bu konuda da kendine fazlasıyla yetmesine rağmen bir şekilde dışa bağımlı duruma getirildik. Şöyle ki; çok eskiye gitmemize dahi gerek kalmadan her birimiz anne babamızı veya nine dedelerimize baktığımızda şu anda bizlere organik adı altında çok fahiş fiyatlara sunulan ürünlerin gayet doğal sıfır maliyet ve çok az emekle elde edilebildiğini göreceğiz.

 

    Başlığımızda da sunduğumuz gibi sadece doğal yumurta tavuğu değil tüm hayvanlarımızın zaten yüce yaratıcı tarafından doğaya ve doğala uygun yaratıldığı aşikardır. Bizlere düşen sadece günümüz şartlarında onlara gelebilecek hastalıklara karşı önlem ve tedbirlerimizi eksiksiz almaktır.

 

        Bununla birlikte yıllardır söylediğimiz gibi hayvanları kafese, ahıra veya herhangi bir şekilde hapse mahkum etmek yerine doğal hayattaki yerlerine bırakmak zaten işimizin %90’ını çözecektir. Tabii ki bunun yanında tek amaç ve gayesi sadece her ne şart altında olursa olsun ürün satmak ve maddi kazanç elde etmek olmayan bir yakınınıza veya bir tanıdığınızdan küçük ipuçları almanız yeterli gelecektir. 

 

Detaylı bilgi için LÜTFEN TIKLAYINIZ

TAVUKLARIMIZI SICAKTAN NASIL KORUYABİLİRİZ ?

     TAVUKLARIMIZI SICAKTAN [NASIL] KORUYABİLİRİZ ?;

 

      Bilindiği üzere havaların aşırı derece de ısınması ve nemden dolayı tavuk sektörümüzde  tüm arkadaşların da bildiği üzere sıkıntılar ve dahi ölümler yaşıyoruz.

      Bunun iklim şartlarından olduğu kadar biz üreticilerinde ihmal ve dikkatsizliğinden ve dahi bilgisizliğinden de kaynaklanmaktadır. Şöyle ki, bizler genelde salma tavukçuluk üzerine çalıştığımızdan dolayı mümkün mertebe kapalı alanlara rağbet etmeyiz.

 

 

      Bu vesile ile de genelde hayvanlarımız dışarıda olduğundan dolayı mümkünse ağaç gölgelikleri kullanılmalı şayet değilse sera örtüsü dediğimiz gölgelikler kümesimizin yakın bir noktasına mümkünse giriş kapısından başlayarak yeterli bir alanı kapsamalıdır. Bununla birlikte kümesimizin kapalı bölümünde mümkünse çatıya panel kullanmalıyız.

 

       Şayet kümesimiz eski yapı ve çatımız kiremit ise sadece bu sıcak ve nemli havalara mahsus olmak üzere koyu bir badana kireci ile kiremitlerimizi badanalamalıyız. Bununla birlikte su tankerimizi de mümkün olduğunca güneşten uzak ve gölgelik bir noktada tutmalıyız. Bilindiği üzere bu anormal sıcak ve nemli havalarda hayvanların yem tüketimi düşmektedir.

 

        Bu da şu demektir, yeterli vitamini alamamaları anlamına gelir. Dolayısıyla bizlere verim kaybı (yumurta miktarı düşüşü) yaşatmaktadır. Bizler de bunu kullanmakta olduğumuz kesif yeme ek olarak bir miktar şeker pancarı küspesi , taze yonca ve c vitamini içeren, içme suyuna karıştırabileceğimiz abartısız vitaminlerle takviye sağlayabiliriz. 

 

Detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

En yeni güncellemelerden haberdar olmak için
e-mail adresinizi bize gönderin.
loadGif
Müşteri Yorumları
Daha iyi hizmet verebilmek için yorumlarınızı önemsiyoruz.
Balkümes’ten Yarka aldık, istediğimiz sayıda yarkayı zamanında teslim ettiler. Çok iyi bir marka, teşekkürler :)
Muhittin Kara
Merhaba. Ben bu firmaya internet den arayarak ulaştım. Akçay Zeytinli de bulunan bahcemde yumurta tavuğu beslemek istiyordum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki aradığımda telefonda müthiş aydınlatıcı bilgiler verdiler çok samimi bir şekilde öneriler sundular ve bende Ataks tavuk almaya karar verdim. Başlangıç için 100 adet tavuk istedim. Yarın teslim edecekler. Çok heyecanlıyım.
Kubilay Kanık
Merhaba ben 150 tane yarka almak istiyorum batman içi fiyatı ne olur kolay gelsin.
Şehmus bulgan
Balkümes’ten 1000 adet yarka 1 hafta içerisinde teslim ettiler. Nezaman arasam mutlaka birilerini buluyorum. İyiki varsınız...
Haluk Tandoğan
astrolop en az kaç satışınız var
faruk uçar
Hayırlı işler 1000 adet ataks 500 adet lohman 500 adet isa tinted almak istiyorum Bursa merkez nasıl yardımcı olabilirsiniz.
Zihni Memişoğlu
Merhaba Eskişehirde ikametgah etmekteyim 50 adet lohman brown cinsi yumurtaya gelmiş tavuk almak istiyorum gönderim yapılamıyorsa kendimde gelip alabilirim.Bursa veya Kütahya tarafından
ismail özdemir
500 adet ataks yarka aldım. Aradan 1 ay geçti 3 tanesi telef oldu. Bunu bildirdim ve hemen bana 25 adet yarka yolladılar. Teşekkür Ederim.
Melek Subaşı
Slm bin tavukla başlamak istiyorum önerinizi bekliyorum hayırlı isler
Mehmet Kaçmaz
500 tavukluk çadır kümes fiyatı nedir yerim Sındırgı da fiyatlar uygun olursa ataks tavukları ve bütün malzemeleri sizden alıcam kolay gelsin teklif bekliyorum
Mehmet Çetin
merhabalar kolay gelsin ataks ve pleymuth fiyatları nedir acaba ?
safa uludağ
Tinded tavuğu almak istiyorum.18 veyahut 20 haftalık en az gönderim ne kadar.İstanbul Yeşilbayır.
Tevfik uslu
İyi günler prefabrik kümes fiyatı ne kadar bilgi alabilir miyim
Birgül cam
Ankara ili Ayaş ilçesinde.16 Dönüm içerisinde suyu,elektriği mevcut,etrafı tel örğü ile çevrili yolu olan bir tarlamız var.Buraya çayır merası ekerek salma yumurta tavukçuluğu yapmak istiyorum.Atak-s tavuk,500 tavukluk çadır kümes fiyatınız ne kadar
Orhan ERTEKİN
Mersin yarka diye aratınca firmanızla karşılaştım. 100 adaet yarka yuurta tavuğunu mart ayı içinde almak istiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim
Kemal Pınar
Karamandaki yarka satıslarınız hakkında bilgi alabilirmiyim.
Ramazan Şimşir
400 tane yarka alsak fiyatı ne kadar
Hasan
Kucuk bir kumes yaptim cocuklar icin 10 15 tavuk alacagiz yeni yumurtaya baslamis bakimi kolay yumurta saysisi fazla olan isparta iklimine uygun hangi cins tavuk oneririrsiniz adet fiyati nekadar isparta merkezd
Erdal durgun
Belli bi sayi varmi tavuk alımında
AYKUT gökçen
Balkümesten 3 gün önce sipariş verdiğim siyah ataks yarkalarımı teslim aldım.Söz verilen tarihte ürünlerim elime ulaştı harikasınız.İlginiz için teşekkür eder bol kazançlar dilerim.
ibrahim
Gurkta yatan tavuğun var altına koymak için 2 3 günlük yada 1 haftalık 10 tane civciv koymak istiyorum. Elinizde civciv var mı acaba ?
Serdal Yüksel
Çok iyi bir firma. Yıllardır tavukçuluk yaparım sizler kadar ince düşünen başka bir firma daha tanımadım
Ekrem ŞEN
Merhaba 19 adet yumurta tavuğu veya yumurtaya yakın yarka almak istiyorum. Ankara Kahraman Kazan da oturuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Adnan Altunoğlu
Benim lohman tavuklarım var tavukların göz şişmesi ve sonuçta göz kapanıyor sebebi ve nasıl önlem almalıyım yardımcı olabilir misiniz Ayrıca 200 ataks tavuk alacağım mart ayında Kırklareli teslimatnız var mı fiyat nedir
Necati Vural
sitenizi çok beğendim.kırklareliye teslimat sağlaybilirmisiniz
Ekrem ŞEN
Atası tavuk almak istiyorum en az kaçtan sipariş vere biliriz yer Balıkesir Ayvalık ve hayvanlar kaç haftalık
Emrah akçay
hayırlı gnler dilerim.ankaradan ilk başlangıç olarak 100 adet lohman almak istiyorum.fiyatlarınız ne kadar.yardımcı olurmusunuz.
mehmet
İyi akşamlar ben sizlere nasıl ulaşabilirim Akats tavuk almak için bana size ulaşabilmek için telefon numaralarınızı atabilseniz sevinirim
Vefa sırlan
Ankara iline 5 adet canlı tavuk gönderebiliyormusunuz
Aşkın Aydın
Istanbul da teslim bir adet horoz beş adet yumurtlayan tavuk lazım Teşekkürler
Said maran
Selam. Lohman Brown Civciv ve yarkaları İğdirda nereden ala biliriz bir adres vere bilirmisiniz?
Oktay qelenderli
fiyatı nedir toplu alımlarda öğrenebilirmiyiz
mustafa çeltük
Ilk defa tavukçuluk yapıcam karı varmıdır bu kadar emeğe deyermi bilgi verirseniz sevinirim
sema yıldırım
Sivas .zara .şerefiye köyünde ikametgah ediyorum 100.adet ataks yumurta tavuğu istiyorum nasilala bilirim
Ali Karataş
Oncelikle hayırlı bayramlar kardes ben hakkarıde uzman cavusum bu işi yapmayı dusunuyorum onun için 40 dolumluk bir yer aldım yerım gazi antep nurdagında daha once bir yerden 100 adet ve tanesini 17 tl aldım tavuklar yumurta vermedi sizin satmak zorunda kaldım ben bu işi bırakıp 4 5 bin tavuk almayı dusunuyorum bunun için bana hangı tavugu almam ve hangi ilacları kullanmam lazim bana yardımcı ola bilirmisiniz
Mehmet kanmaz
İyi günler, Sitenizi inceledim ve sizi biraz yakından tanıma fırsatı buldum, açıkçası tatmin edici tanıtımınız ve açıklamaları bulunmakta. Benim merak ettiğim birkaç sorum var. En az kaç adet tavuk alabiliyoruz? Belli şartlar ve standartlarınız var mıdır? En önemlisi gaziantep şubeniz mevcut mudur? Teşekkür ederim değerli cevabınız için..
Feyzullah
Cıkma tavuk fiyatı nedir?
Ahmet
ataks tavukculuk yapmak istiyorum yumurtasını nerede satabilirim
ahmet çakı
Edirne merkeze austrolp tavuk gonderiyormusunuz
Haydar lale
minimun kaç adet alabiliyoruz ve fiyatı nekadar
nihat çay
merhabalar kolay gelsin 500 adet ataks tavuk almak istiyorum fiyat verebilirmisiniz
mehmet gevrek
Bilgilendirmeleriniz Çok güzel faydalı ben emekliyim bu işe hobi olarak başlıyorum bilgi ve yeteneğim arttıkça bu işi büyütmek istiyorum
şentürk güneş
Selamun Aleyküm hayırlı çalışmalar sitenizden en az ne kadar sipariş verebilirim
İSMET KURTTEKİN
satınalmak istiyorum
cuma kanşıray
İyi Günler. Ben Trabzondan yazıyorum. Köyümüzde Salma Tavukçuluk yapmak istiyorum. (Atak-s, Ligorin ve Lohman Brown )Yarka ve Civciv olarak fiyatlarını öğrenmek istiyorum (Tabiki nakliye nasıl olacak ve ücreti) . Fiyat konusu uyarsa tekrar iletişime geçebilirim sizinle. ilginize şimdiden teşekkür ederim. Tahmini Civciv 100 adet - Yarka fiyata göre adet değişir.
Rüstem BAY
Avusturya lop kaç haftalık fiyat ne kadar
İsmail taskin
Merhabalar, lohman brown yarkaları kaç günlük olarak satışa sunuyorsunuz ve adedi kaç tl bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ederim.
EKREM ÖZKAN
İyi akşamlar ben tavuk çadırı fiyatlarını öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
Emrah okur
Herkese hayırlı kazançlar ilk başlangıç olacak tavuk isi ufak tefek yaptım büyütmek istiyorum isi sorum şu olacak en az kaç adet satış yapıyorsunuz yumurtaya hazır yarka ayrıca veteriner desteğiniz varmı ne gibi şartlarınız var müşterilerinize sagladiginiz destekler neler bunları bilmek istiyorum
Mehmet çelik
Asturolop tavuk almak istiyorum
Özgür özdemir
Ataksların fiyatını öğrenebilir miyim
İbrahim çavaş
Balkümes firmasından almış olduğum tavuklarım on gün sonra yumurta vermeye başladı.Allah razı olsun beytullah beyden tabular geleli 15 gün olmasına rağmen 1200 tavuğun 700 tanesi yumurta bromine girdi sözünün eri insanlar
recep coşkun
En az kaç adet tavuk siparişi verebilirim.16/19 Haftalık lohman yada ataks almak istiyorum.Yerim Aydın/Germencik
Mustafa özyılmaz
İyi günler Edirne ye ne zaman sevkiyat yapıyorsunuz yumurta tavuğu almak istiyorum
Suat işler
selamunaleykum 1500 adet çili almak istiyorum yalnız ben buişe yeni başlıyacam izmir ali ağada hanği ırk daha verimli olur ve fiyat ala bilirmiyim teşekürler
arif özkaya
Fiyatlar nakadar
Omer
Hayırlı işler,ist.SARIYER den arıyorum.sipariş versek gönderiyormusunuz,biz amatörce besliyoruz en az nekadar gönderebilursiniz Hayırlı günler.
Tayfun hamlaci
Sayın üreticiler yer olarak 6 dönüm zeytinligim var ve yer müsait bazı sevenlerden dolayı 500 tavuk ala ak durumum var ama kümes yapacak durumum yok kendim sanatkar insanım yaparım ama sizinki kadar olmaz bu konuda bana yardımcı olursanız hemen bugün başlarım saygılarımla
Sadettin peynirci
selamlar, 1500 salma tavuk olarak yumurta satmayı planmaktayım. Atak-s Tavuk Irkı ve Australop Tavuk Irkı konusunda kararsız kaldım. mailden iletişime geçebilirmisiniz lütfen Teşekkürler
rüzgar
Merhaba Lohman fiyati ataks fiyati nedir tekirdaga 70 adet teslimat olurmu
Cüneyt ural
Merhaba bizde inşallah ankara yenikentte böyle bir çığlık kuracaz girişimleri yapıyoruz sizlerle irtibata gecezez inşallah yakın zamanda hem hızlı bir şekilde büyük bir çadır hem tavuk hem küçük baş için girişim yapicaz
Adem celen
Lohman ve şasi civciv alicam Fiyat verirmisin
İbrahim Arslan
50 adet austurolop 50 pleymut almak istiyorum İzmir elinizde varmı
Mehmet cangül
ataks tavuk fiyatlar nekadardır çiflik acacamda fiyat listesini gomdere bilirmisiniz acaba
nurullahnas
19 haftalık beşyüz lohman ve1000adet ataks alacağım fiyat öğrene bilirmiyim
nuri doğan sapcı
Ataks tavuk bakmak istiyorum 100adet kırklareline gösteriyoruz mu?Kaç tl tanesi
Erhan Sivrikaya
Selam. Nisan ayında 500~ 600 tane hindi civcivi alsam fiyatı kaç lira olur. Hayırlı işler..
Mustafa sevil
selam sizin web sayfanizi inceledim okudum hibe desdekli kredilerin alinabilinecegini yazmissiniz. Bu hibe desdekli kredi nasil aliniyor tsk ederim Ahmet hanci Elmayurdu koyu ermenek Karaman
Ahmet Hanci
iyi günler konya civarına yakın zaman da bi satışınız olacakmı bilgi verirseniz sevinirim şu an bi araştırma aşamasındayım ataks tavuk almayı düşünüyorum
neşet atalay
tavuk fiyatlarını göremiyorum tavuk işine başlıycam bende arastirmalardayim
melek duran
Mrb lar ben atak s salma tavugu yetistirmek istiyorum ve bu ise 1000 adet atak s salma tavuk ile baslamak istiyorum sizden biras bilgi almam mumkun mu teskler
Hasan ozturk
300 tane yarka ataks istiyorum
Musa uyar
Selam hacam ben sizi yaklasik biryildir takip edyorum yazilarinizi okuyorum saglam çalişyorsunuz ben yurdişindayim yakinda gelecem 100 yarka alip denemek istiyorum yarka fiyati ve 100 yarka aylik maliyeti yazarsaniz karar vermeme yardimci olursunuz
Serdal yigit
Merhabalar, ben bir köy tavuğu yetiştiricisiyim. Küçük çaplı bir kümesim var ve yumurta işine ağırlık vermek istiyorum. Ligorin ile sayıyı arttırmak istiyorum. öncelikle civciv satışınız var mı, var ise en az kaç tane alabilirim. Fiyat ne dir.
Erhan KILIÇ
100 adet lohman Brown yumurta tavuğu almak istiyorum, bilgi alabilir miyim.. 17 haftalık aldığımda tavuk ne kadar süre zarfında yumurtlamaya başlar. Son aşıları yapılmış şekilde mi geliyor yada aşıları ile beraber mi? İlk etapta yumurta yemi mi veriliyor yoksa direk olarak ot ve buğday arpa cinsi yemler mi veriliyor? Yonca verildiğinde normal yem gibi yumurta verimi veriyor mu? Artı, ödeme şekli nasıl?
Asiye Makara
Slm bana 50 adet yumurtalamaya başlamış ataks lazim yardımcı olursanız sevinirim
Ali Astepe
YORUM YAP
BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN
/balkumes
/balkumes
/balkumes
İLETİŞİM BİLGİLERİ
Balıkesir Yarka Numune Ve İdari Merkezi Büyükakçaalan Mahallesi, Dursunbey/Balıkesir, Türkiye
0(542) 390-5020 0(542) 390-6020
info@balkumes.com
© 2018 Balkümes